PDF Services - Accessibility, Viewer and Compression (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (53 entries)

en: Pages
de: Seiten

en: Content
de: Inhalt

en: Last Updated
de: Zuletzt aktualisiert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Download
de: Herunterladen

en: File
de: Datei

en: None
de: Keine

en: Settings
de: Einstellungen

en: High
de: Hoch

en: Low
de: Niedrig

en: File Size
de: Dateigröße

en: Filename
de: Dateiname

en: Issues
de: Newsletter-Ausgaben

en: Add another
de: Weiteren Beitrag erstellen

en: Created
de: Erstellt

en: All
de: Alle

en: Default settings
de: Standardeinstellungen

en: Client ID
de: Client-ID

en: File ID
de: Datei-ID

en: N/A
de: n. v.

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Medium
de: Mittel

en: Callback URL
de: Callback-URL

en: Operation
de: Aktion

en: Pending
de: Ausstehend

en: @time ago
de: vor @time

en: Changed
de: Geändert

en: Completed
de: Abgeschlossen

en: Failed
de: Fehlgeschlagen

en: Email Notifications
de: E-Mail-Benachrichtigungen

en: Processing
de: Verarbeitung läuft …

en: Encrypted
de: Verschlüsselt

en: Passed
de: Bestanden

en: Default View
de: Standardansicht

en: Report
de: Bericht

en: Original Size
de: Originalgröße

en: Creator
de: Urheber

en: File:
de: Datei:

en: Job ID
de: Auftrags-ID

en: Tagged
de: Verschlagwortet

en: Custom settings
de: Benutzerdefinierte Einstellungen

en: Batch Size
de: Batch-Größe

en: File not found
de: Datei nicht gefunden

en: Needs Review
de: Überprüfung erforderlich

en: Checked
de: Überprüft

en: Size: @width x @height
de: Größe: @width x @height

en: Page:
de: Seite:

en: Asset ID
de: Asset-ID

en: Total: @count
de: Gesamt: @count

en: Mode: @mode
de: Modus: @mode

en: Show download button
de: Download-Button anzeigen
