PDF Services - Accessibility, Viewer and Compression (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Status
pt: Estado

en: Content
pt: Conteúdo

en: Last Updated
pt: Última Atualização

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Download
pt: Descarregar

en: File
pt: Ficheiro

en: None
pt: Nenhum

en: Settings
pt: Definições

en: High
pt: Alta

en: Low
pt: Baixa

en: File Size
pt: Tamanho do ficheiro

en: Filename
pt: Nome do ficheiro

en: Issues
pt: Questões

en: Add another
pt: Adicionar outro

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Default settings
pt: Opções predefinidas

en: Filter
pt: Filtro

en: File ID
pt: ID do ficheiro

en: N/A
pt: N/D

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Medium
pt: Médio

en: Callback URL
pt: URL de chamada de retorno

en: Operation
pt: Operação

en: Pending
pt: Pendente

en: @time ago
pt: há @time atrás

en: Changed
pt: Alterado

en: Completed
pt: Concluído

en: Failed
pt: Falhou

en: Processing
pt: A processar

en: Passed
pt: Aprovado

en: Report
pt: Relatório

en: Creator
pt: Criador

en: Custom settings
pt: Configurações personalizadas

en: File not found
pt: Ficheiro não encontrado

en: Needs Review
pt: Necessita de Revisão

en: Checked
pt: Marcado
