Pelias Field (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (25 entries)

en: Fields
nl: Velden

en: API Key
nl: API-sleutel

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: seconds
nl: seconden

en: Available tokens
nl: Beschikbare tokens

en: No results found
nl: Geen resultaat gevonden

en: Performance Settings
nl: Prestatieinstellingen

en: Not configured
nl: Niet geconfigureerd

en: milliseconds
nl: milliseconden

en: Display format
nl: Weergaveformaat

en: Custom template
nl: Aangepaste template

en: Available Layers
nl: Beschikbare lagen

en: Configured
nl: Geconfigureerd

en: API Settings
nl: API-instellingen

en: Maximum suggestions
nl: Maximum aantal suggesties

en: Full address
nl: Volledig adres

en: Geographic
nl: Geografisch

en: Display value
nl: Waarde weergeven

en: Label only
nl: Alleen label

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size
