Pelias Field (1.0.0-beta2) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Fields
id: Bidang isian

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Size of textfield
id: Ukuran bidang isian teks

en: Display format
id: Format tampilan

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: Textfield size: @size
id: Ukuran field teks: @size
