Pelias Field (1.0.0-beta2) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Fields
tr: Alanlar

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Latitude
tr: Enlem

en: Longitude
tr: Boylam

en: Size of textfield
tr: Metin alanının boyutu

en: seconds
tr: saniye

en: Not configured
tr: Yapılandırılmadı

en: Display format
tr: Görüntüleme biçimi

en: Custom template
tr: Özelleştirilmiş şablon

en: Display value
tr: Değer göster

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder

en: Textfield size: @size
tr: Metin alanı boyutu: @size
