Pelias Field (1.0.0-beta3) - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: Fields
sv: Fält

en: API Key
sv: API-nyckel

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Latitude
sv: Latitud

en: Longitude
sv: Longitud

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: seconds
sv: sekunder

en: Not configured
sv: Ej inställd

en: milliseconds
sv: millisekunder

en: Display format
sv: Visningsformat

en: Custom template
sv: Anpassad mall

en: API Settings
sv: API-inställningar

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: Textfield size: @size
sv: Storlek på textfält: @size
