Pelias Field (1.0.0-beta4) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: Fields
da: Felter

en: API Key
da: API-nøgle

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: Latitude
da: Breddegrad

en: Longitude
da: Længdegrad

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: seconds
da: sekunder

en: No results found
da: Ingen resultater fundet

en: Not configured
da: Ikke konfigureret

en: milliseconds
da: millisekunder

en: Display format
da: Visningsformat

en: Custom template
da: Tilpasset skabelon

en: Configured
da: Konfigureret

en: Label only
da: Kun etiket

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size
