Pelias Field (1.0.0-beta4) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Fields
fa: فیلدها

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Not configured
fa: پیکربندی نشده

en: Display format
fa: قالب‌بندی نمایش

en: Custom template
fa: قالب سفارشی

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fa: متنی که در داخل فیلد نمایش داده می شود تا زمانی که مقداری وارد شود. این راهنمایی معمولاً یک مقدار نمونه یا توضیح مختصری از قالب مورد انتظار است.

en: Textfield size: @size
fa: اندازه فیلد متن: @size
