Pelias Field (1.0.0-beta4) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Fields
ro: Câmpuri

en: API Key
ro: Cheie API

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: seconds
ro: secunde

en: Display format
ro: Formatul la afișare

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: Textfield size: @size
ro: Dimensiunea câmpului de tip text: @size
