Pelias Field (1.0.0-beta5) - en to ar translation catalogue (7 entries)

en: Fields
ar: الحقول

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Display format
ar: صيغة العرض

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: Textfield size: @size
ar: حجم حقل النص: @size
