Pelias Field (1.0.0-beta5) - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: Fields
hu: Mezők

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Latitude
hu: Földrajzi szélesség

en: Longitude
hu: Földrajzi hosszúság

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: seconds
hu: másodperc

en: No results found
hu: Nincs találat

en: Performance Settings
hu: Teljesítmény beállítások

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: milliseconds
hu: ezredmásodperc

en: Display format
hu: Megjelenítési formátum

en: Custom template
hu: Egyedi sablon

en: Configured
hu: Konfigurált

en: Maximum suggestions
hu: Legtöbb ajánlás

en: Full address
hu: Teljes cím

en: Label only
hu: Csak címke

en: Searching...
hu: Keresés...

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: Textfield size: @size
hu: Szövegmező mérete: @size
