Pelias Field (1.0.0-beta5) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Fields
ja: フィールド

en: Maximum length
ja: 最大長

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: seconds
ja: 秒

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: Display format
ja: ディスプレイフォーマット

en: Custom template
ja: カスタムテンプレート

en: Geographic
ja: 地理

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: API Endpoint
ja: API エンドポイント

en: Textfield size: @size
ja: テキストフィールドサイズ: @size
