Pelias Field (1.0.0-beta5) - en to lt translation catalogue (12 entries)

en: Fields
lt: Laukeliai

en: API Key
lt: API raktas

en: Maximum length
lt: Maksimalus ilgis

en: Latitude
lt: Platuma

en: Longitude
lt: Ilguma

en: Size of textfield
lt: Teksto laukelio ilgis

en: No results found
lt: Rezultatų nerasta

en: Not configured
lt: Nenustatyta

en: Display format
lt: Rodymo formatas

en: Custom template
lt: Savitas šablonas

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
lt: Tai tekstas kuris rodomas laukelyje iki tol kol įvedama reikšmė. Paprastai tai patarimas kokios reikšmės formato reiktų.

en: Placeholder: @placeholder
lt: Vietaženklis: @placeholder
