Pelias Field (1.0.0-beta6) - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Fields
cs: Pole

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Size of textfield
cs: Velikost textového pole

en: seconds
cs: sekund

en: Not configured
cs: Nenastaveno

en: Display format
cs: Formát zobrazení

en: Custom template
cs: Vlastní šablona

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.

en: Placeholder: @placeholder
cs: Zástupný symbol: @placeholder

en: Textfield size: @size
cs: Velikost textového pole: @size
