Per User Block (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Core
fr: Cœur

en: User
fr: Utilisateur

en: Block
fr: Bloc

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
fr: Permettre aux utilisateurs de personnaliser la visibilité de ce bloc dans les paramètres de leur compte.

en: Customizable per user
fr: Personnalisable par utilisateur

en: Not customizable
fr: Non personnalisable

en: Customizable, visible by default
fr: Personnalisable, visible par défaut

en: Customizable, hidden by default
fr: Personnalisable, caché par défaut
