Per User Block (8.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Core
ru: Ядро

en: User
ru: Пользователь

en: Block
ru: Блок

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
ru: Разрешить пользователям переключать видимость этого блока в своих пользовательских настройках.

en: Customizable per user
ru: Настраиваемый пользователем

en: Not customizable
ru: Не настраиваемый

en: Customizable, visible by default
ru: Блок виден, но его можно скрыть

en: Customizable, hidden by default
ru: Блок скрыт, но его можно сделать видимым
