Per User Block (8.x-1.0-rc1) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Core
ar: النواة

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
ar: اسمح للمستخدمين الأفراد بتفصيل عرض هذا الصندوق أثناء ضبطهم حساباتهم.

en: Customizable per user
ar: يمكن تخصيصه من قبل المستخدم

en: Not customizable
ar: غير قابل للتخصيص

en: Customizable, visible by default
ar: يمكن تخصيصه، مبدئياً ظاهر

en: Customizable, hidden by default
ar: يمكن تخصيصه، مبدئياً مخفي
