Per User Block (8.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Core
uk: Ядро

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
uk: Дозволити певним користувачам змінювати показ цього блоку у налаштуваннях їхнього облікового запису.

en: Customizable per user
uk: Персоналізація

en: Not customizable
uk: Не персоналізується

en: Customizable, visible by default
uk: Персоналізується, початково показується

en: Customizable, hidden by default
uk: Персоналізується, початково приховується
