Per User Block (8.x-1.0) - en to gl translation catalogue (6 entries)

en: Core
gl: Núcleo

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
gl: Permitirlle aos/as usuarios/as individuais personalizar a visibilidade deste bloque na configuración da súa conta.

en: Customizable per user
gl: Personalizable por usuario

en: Not customizable
gl: Non personalizable

en: Customizable, visible by default
gl: Personalizable, visible por defecto

en: Customizable, hidden by default
gl: Personalizable, oculto por defecto
