Per User Block (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Core
pt: Núcleo

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
pt: Permitir que os utilizadores personalizem a visibilidade deste bloco na sua configuração de conta.

en: Customizable per user
pt: Personalizável por utilizador

en: Not customizable
pt: Não personalizável

en: Customizable, visible by default
pt: Personalizável, predefinido visível

en: Customizable, hidden by default
pt: Personalizável, predefinido oculto
