Per User Block (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (6 entries)

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Allow individual users to customize the visibility of this block in their account settings.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a blokk megjelenését testre szabhassák.

en: Customizable per user
hu: Felhasználónként testreszabható

en: Not customizable
hu: Nem testreszabható

en: Customizable, visible by default
hu: Testreszabható, alapértelmezés szerint látható

en: Customizable, hidden by default
hu: Testreszabható, alapértelmezés szerint rejtett
