Permissions Grid (2.0.1) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Create
nl: Aanmaken

en: Flag
nl: Vlag

en: locked
nl: vergrendeld

en: The changes have been saved.
nl: De wijzigingen zijn opgeslagen.

en: Delete terms
nl: Termen verwijderen

en: Permission
nl: Toegangsrechten

en: Profiles
nl: Profielen

en: Save permissions
nl: Toegangsrechten opslaan

en: edit role
nl: rol bewerken

en: Media type
nl: Mediatype
