Permissions Grid (2.0.1) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Taxonomy
oc: Taxinomia

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Create
oc: Crear

en: Flag
oc: Senhalar un contengut

en: locked
oc: verrolhat

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Permission
oc: Dreit

en: Profiles
oc: Perfils

en: Save permissions
oc: Enregistrar los dreits d'accès

en: edit role
oc: modificar lo ròtle
