Permissions Grid (2.0.0) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Edit
da: Redigér

en: Name
da: Navn

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Content type
da: Indholdstype

en: Create
da: Opret

en: locked
da: låst

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Delete terms
da: Slet ord

en: Permission
da: Tilladelse

en: Profiles
da: Profiler

en: Save permissions
da: Gem tilladelser

en: Unflag
da: Fjern markering

en: edit role
da: redigér rolle

en: Media type
da: Medie type
