Permissions Grid (2.0.0) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Name
fa: نام

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Create
fa: ایجاد

en: Flag
fa: علامت

en: locked
fa: قفل شده

en: The changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شد.

en: Permission
fa: مجوز

en: Profiles
fa: نمایه‌ها

en: Save permissions
fa: ذخیره کردن مجوزها

en: edit role
fa: ویرایش نقش
