Permissions Grid (2.0.0) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Name
hi: नाम

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Create
hi: बनाएँ

en: locked
hi: तालाबंद

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: Permission
hi: अनुमति

en: Save permissions
hi: अनुमति सहेजें

en: edit role
hi: दायित्व बदलें
