Permissions Grid (2.0.0) - en to is translation catalogue (15 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Edit
is: Breyta

en: Name
is: Nafn

en: Add
is: Bæta við

en: View
is: Skoða

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Create
is: Stofna

en: locked
is: læst

en: The changes have been saved.
is: Breytingarnar hafa verið vistaðar.

en: Permission
is: Réttindi

en: Save permissions
is: Vista réttindi

en: edit role
is: breyta hlutverki

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis
