Permissions Grid (2.0.0) - en to ku translation catalogue (15 entries)

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Taxonomy
ku: پۆل

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Name
ku: ناو

en: Add
ku: زیاد بکە

en: View
ku: پیشاندان

en: Content type
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Create
ku: درووستکردن

en: locked
ku: کلیل دراوە

en: The changes have been saved.
ku: گۆڕانکارییەکان هەڵگیران.

en: Permission
ku: مۆڵەت پێدان

en: Profiles
ku: زانیاریی تایبەتی

en: Save permissions
ku: مۆڵەتپێدانەکان هەڵگرە

en: edit role
ku: ڕؤڵ دەسکاری بکە
