Permissions Grid (2.0.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Mostrar

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Create
pt: Criar

en: Flag
pt: Sinalizar

en: locked
pt: bloqueado

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram guardadas.

en: Delete terms
pt: Excluir termos

en: Permission
pt: Permissão

en: Profiles
pt: Perfis

en: View own
pt: Ver o próprio

en: Save permissions
pt: Guardar permissões

en: edit role
pt: editar grupo

en: Media type
pt: Tipo de media
