Permissions Grid (2.0.0) - en to vi translation catalogue (15 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Taxonomy
vi: Luật phân loại

en: Edit
vi: Sửa

en: Name
vi: Tên

en: Add
vi: Thêm

en: View
vi: Xem

en: Content type
vi: Kiểu nội dung

en: Create
vi: Tạo

en: locked
vi: đã bị khóa

en: The changes have been saved.
vi: Thay đổi đã được lưu lại.

en: Permission
vi: Quyền

en: Profiles
vi: Hồ sơ

en: Save permissions
vi: Lưu các quyền

en: edit role
vi: sửa vai trò
