Permission UI (2.0.0) - en to eu translation catalogue (13 entries)

en: Description
eu: Azalpena

en: Action
eu: Ekintza

en: Edit
eu: Editatu

en: Name
eu: Izena

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Operation
eu: Eragiketa

en: Entity
eu: Entitatea

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Permission
eu: Baimena

en: 1 user | @count users
eu[0]: erabiltzaile 1
eu[1]: @count erabiltzaile

en: Add role
eu: Gehitu zeregina

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Entity type
eu: Entitate mota
