Permission UI (2.0.0) - en to am translation catalogue (9 entries)

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Action
am: እርምጃ

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Permission
am: ፈቃድ

en: Add role
am: ሚና ጨምር

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት
