Permission UI (2.0.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Action
id: Tindakan

en: Name
id: Nama

en: N/A
id: T/T

en: Users
id: Pengguna

en: Operation
id: Operasi

en: Entity
id: Entitas

en: Permissions
id: Kewenangan

en: Scope
id: Lingkup

en: Permission
id: Kewenangan

en: 1 user | @count users
id[0]: 1 anggota
id[1]: @count anggota

en: Add role
id: Tambah pemeran

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundles
id: Bundel
