Permission UI (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Action
it: Azione

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: N/A
it: N/D

en: Users
it: Utenti

en: Operation
it: Operazione

en: Entity
it: Entità

en: Permissions
it: Permessi

en: Scope
it: Portata

en: Permission
it: Permesso

en: 1 user | @count users
it[0]: 1 utente
it[1]: @count utenti

en: Add role
it: Aggiungi ruolo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Bundles
it: Bundle
