Permission UI (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Description
tr: Açıklama

en: Action
tr: Eylem

en: Edit
tr: Düzenle

en: Name
tr: İsim

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Operation
tr: İşlem

en: Entity
tr: Nesne

en: Permissions
tr: İzinler

en: Permission
tr: İzinler

en: 1 user | @count users
tr[0]: @count kullanıcı
tr[1]: @count kullanıcı

en: Add role
tr: Rol ekle

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundles
tr: Paketler
