Permission UI (8.x-1.0-alpha1) - en to no translation catalogue (15 entries)

en: Description
no: Beskrivelse

en: Action
no: Handling

en: Edit
no: Rediger

en: Name
no: Navn

en: N/A
no: &mdash;

en: Users
no: Brukere

en: Operation
no: Handling

en: Entity
no: Entitet

en: Permissions
no: Tillatelser

en: Permission
no: Tillatelse

en: 1 user | @count users
no[0]: 1 bruker
no[1]: @count brukere

en: Add role
no: Legg til rolle

en: Machine name
no: Maskinnavn

en: Entity type
no: Entitetstype

en: Bundles
no: Pakker
