Permission UI (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Action
pt: Ação

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: Utility
pt: Utilidade

en: N/A
pt: N/D

en: Users
pt: Utilizadores

en: Operation
pt: Operação

en: Entity
pt: Entidade

en: Permissions
pt: Permissões

en: Permission
pt: Permissão

en: 1 user | @count users
pt[0]: 1 utilizador
pt[1]: @count utilizadores

en: Add role
pt: Adicionar grupo

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Delete permission
pt: Eliminar permissão

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundles
pt: Pacotes

en: Edit permission
pt: Editar permissão

en: Add permission
pt: Adicionar permissão

en: The permission have been updated.
pt: A permissão foi atualizada.

en: Permission %label has been updated.
pt: A permissão %label foi atualizada.

en: Permission %label has been added.
pt: A permissão %label foi adicionada.
