Persian Date for Drupal 8 (8.x-1.8) - en to cs translation catalogue (51 entries)

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Year
cs: Rok

en: Month
cs: Měsíc

en: Day
cs: Den

en: Hour
cs: Hodina

en: Minute
cs: Minuta

en: Second
cs: Sekunda

en: Select list
cs: Seznam

en: 1 minute
cs: 1 minuta

en: About
cs: Popis

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: 5 minute
cs: 5 minuta

en: 15 minute
cs: 15 minut

en: Time increments
cs: Časové přírůstky

en: 10 minute
cs: 10 minut

en: 30 minute
cs: 30 minut

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
cs: Formát: %format. Nechte prázdné pro použití času odeslání formuláře.

en: Month/Day/Year
cs: Měsíc/Den/Rok

en: Day/Month/Year
cs: Den/Měsíc/Rok

en: Year/Month/Day
cs: Rok/Měsíc/Den

en: Time type
cs: Typ času

en: 24 hour time
cs: 24hodinový

en: 12 hour time
cs: 12hodinový

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
cs: Ne

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
cs: Po

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
cs: Út

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
cs: St

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
cs: Čt

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
cs: Pá

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
cs: So

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
cs: Ne

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
cs: Po

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
cs: Út

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
cs: St

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
cs: Čt

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
cs: Pá

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
cs: So

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
cs: N

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
cs: P

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
cs: Ú

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
cs: S

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
cs: Č

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
cs: P

en: Datetime Timestamp
cs: Časové razítko

en: Selected combination of day and month is not valid.
cs: Zvolená kombinace dne a měsíce není platná.
