persian_date (8.x-1.9) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Year
ug: يىل

en: Month
ug: ئاي

en: Day
ug: كۈن

en: About
ug: ھەققىدە

en: Date and time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت
