persian_date (8.x-2.0) - en to bs translation catalogue (21 entries)

en: Sunday
bs: Nedelja

en: Monday
bs: Ponedeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Year
bs: Godina

en: Month
bs: Mjesec

en: Day
bs: Dan

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Second
bs: Sekunda

en: Select list
bs: Select lista

en: Date and time
bs: Datum i vrijeme

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
bs: N

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
bs: P

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
bs: U

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
bs: S

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
bs: Č

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
bs: P
