persian_date (8.x-3.0) - en to te translation catalogue (17 entries)

en: Sunday
te: ఆదివారం

en: Monday
te: సోమవారం

en: Tuesday
te: మంగళవారం

en: Wednesday
te: బుధవారం

en: Thursday
te: గురువారం

en: Friday
te: శుక్రవారం

en: Saturday
te: శనివారం

en: Year
te: సంవత్సరం

en: Month
te: నెల

en: Day
te: రోజు

en: Hour
te: గంట

en: Minute
te: నిమిషం

en: Second
te: క్షణం

en: Select list
te: జాబితాను ఎంచుకోండి

en: 1 minute
te: 1 నిమిషం

en: About
te: గురించి

en: Date and time
te: తేదీ మరియు సమయం
