Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.10) - en to hy translation catalogue (21 entries)

en: Sunday
hy: Կիրակի

en: Monday
hy: Երկուշաբթի

en: Tuesday
hy: Երեքշաբթի

en: Wednesday
hy: Չորեքշաբթի

en: Thursday
hy: Հինգշաբթի

en: Friday
hy: Ուրբաթ

en: Saturday
hy: Շաբաթ

en: Year
hy: Տարի

en: Month
hy: Ամիս

en: Day
hy: Օր

en: Hour
hy: Ժամ

en: Minute
hy: Րոպե

en: Second
hy: Վարկյան

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
hy: Կիր

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
hy: Երկ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
hy: Երք

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
hy: Չոր

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
hy: Հնգ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
hy: Ուրբ

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
hy: Շաբ

en: Selected combination of day and month is not valid.
hy: Օրվա և ամսվա նմանատիպ համադրումը ընդունելի չէ
