Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.10) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: Sunday
id: Minggu

en: Monday
id: Senin

en: Tuesday
id: Selasa

en: Wednesday
id: Rabu

en: Thursday
id: Kamis

en: Friday
id: Jumat

en: Saturday
id: Sabtu

en: Year
id: Tahun

en: Month
id: Bulan

en: Day
id: Hari

en: Hour
id: Jam

en: Minute
id: Menit

en: Second
id: Detik

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: 1 minute
id: 1 menit

en: About
id: Tentang

en: Date and time
id: Tanggal dan waktu

en: 5 minute
id: 5 menit

en: 15 minute
id: 15 menit

en: 10 minute
id: 1o menit

en: 30 minute
id: 30 menit

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
id: Format: %format. Biarkan kosong untuk menggunakan waktu pengiriman formulir.

en: Time type
id: Tipe waktu

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
id: Min

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
id: Sen

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
id: Sel

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
id: Rab

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
id: Kam

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
id: Jum

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
id: Sab

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
id: Mg

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
id: Sn

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
id: Sl

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
id: Rb

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
id: Km

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
id: Jm

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
id: Sb

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
id: M

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
id: S

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
id: S

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
id: R

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
id: S

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
id: J

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
id: M

en: Time type: @time_type
id: Tipe waktu: @time_type

en: Selected combination of day and month is not valid.
id: Kombinasi hari dan bulan terpilih tidak valid.
