Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.12) - en to am translation catalogue (5 entries)

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Date and time
am: ቀን እና ሰዓት
