Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.12) - en to sk translation catalogue (23 entries)

en: Sunday
sk: nedeľa

en: Monday
sk: pondelok

en: Tuesday
sk: utorok

en: Wednesday
sk: streda

en: Thursday
sk: štvrtok

en: Friday
sk: piatok

en: Saturday
sk: sobota

en: Year
sk: Rok

en: Month
sk: Mesiac

en: Day
sk: Deň

en: Hour
sk: Hodina

en: Minute
sk: Minúta

en: Second
sk: Sekunda

en: Select list
sk: Výberové pole

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: About
sk: Informácie o

en: Date and time
sk: Dátum a čas

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
sk: Formát: %format. Ponechajte prázdne pre použitie dátumu odoslania formulára.

en: 24 hour time
sk: 24-hodinový čas

en: 12 hour time
sk: 12-hodinový čas

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
sk: P

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
sk: P

en: Datetime Timestamp
sk: Dátum a čas (timestamp)
