Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.15) - en to he translation catalogue (47 entries)

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Year
he: שנה

en: Month
he: חודש

en: Day
he: יום

en: Hour
he: שעה

en: Minute
he: דקות

en: Second
he: שניה

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: 1 minute
he: דקה אחת

en: About
he: אודות

en: Date and time
he: תאריך ושעה

[ctx: ampm]
en: am
he: לפנה"צ

[ctx: ampm]
en: pm
he: אחה"צ

en: 5 minute
he: 5 דקות

en: 15 minute
he: 15 דקות

en: 10 minute
he: 10 דקות

en: 30 minute
he: 30 דקות

en: AM/PM
he: לפנה"צ/אחה"צ

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
he: פורמט: %format.  השאירו ריק כדי להשתמש במועד שליחת הטופס.

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
he: א'

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
he: ב'

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
he: ג'

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
he: ד'

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
he: ה

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
he: ו'

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
he: ש'

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
he: א

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
he: ב

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
he: ג

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
he: ד

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
he: ה

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
he: ו

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
he: ש

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
he: א

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
he: ב

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
he: ג

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
he: ד

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
he: ה

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
he: ו

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
he: ש

en: Selected combination of day and month is not valid.
he: השילוב שנבחר של יום וחודש אינו תקף.
