Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.4) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Year
ar: السنة

en: Month
ar: بالشهر

en: Day
ar: باليوم

en: Hour
ar: الساعة

en: Minute
ar: الدقيقة

en: Second
ar: الثانية

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: 1 minute
ar: دقيقة واحدة

en: About
ar: حول

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: 5 minute
ar: 5 دقائق

en: 15 minute
ar: 15 دقيقة

en: Time increments
ar: تزايدات الوقت

en: 10 minute
ar: 10 دقائق

en: 30 minute
ar: 30 دقيقة

en: Month/Day/Year
ar: شهر/يوم/سنة

en: Day/Month/Year
ar: يوم/شهر/سنة

en: Year/Month/Day
ar: سنة/شهر/يوم

en: Time type
ar: نوع الوقت

en: 24 hour time
ar: وقت 24 ساعة

en: 12 hour time
ar: وقت 12 ساعة

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
ar: أحد

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
ar: إثنين

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
ar: ثلاثاء

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
ar: أربعاء

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
ar: خميس

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
ar: جمعة

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
ar: أحد

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
ar: إثنين

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
ar: ثلاثاء

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
ar: أربعاء

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
ar: خميس

en: Datetime Timestamp
ar: الطابع الزمني للوقت والتاريخ
