Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.5) - en to ja translation catalogue (59 entries)

en: Sunday
ja: 日曜日

en: Monday
ja: 月曜日

en: Tuesday
ja: 火曜日

en: Wednesday
ja: 水曜日

en: Thursday
ja: 木曜日

en: Friday
ja: 金曜日

en: Saturday
ja: 土曜日

en: Year
ja: 年

en: Month
ja: 月

en: Day
ja: 日

en: Hour
ja: 時

en: Minute
ja: 分

en: Second
ja: 秒

en: Select list
ja: 選択リスト

en: 1 minute
ja: 1分

en: About
ja: アバウト

en: Date and time
ja: 日付と時刻

[ctx: ampm]
en: am
ja: 午前

[ctx: ampm]
en: pm
ja: 午後

en: 5 minute
ja: 5分

en: 15 minute
ja: 15分

en: Time increments
ja: 時間の間隔

en: 10 minute
ja: 10分

en: 30 minute
ja: 30分

en: AM/PM
ja: 午前/午後

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
ja: フォーマット: %format 。フォーム送信時間を使用する場合は空にしてください。

en: Date part order
ja: 日付部分の並び順

en: Month/Day/Year
ja: 月/日/年

en: Day/Month/Year
ja: 日/月/年

en: Year/Month/Day
ja: 年/月/日

en: Time type
ja: 時間のタイプ

en: 24 hour time
ja: 24時間

en: 12 hour time
ja: 12時間

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sun
ja: 日

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mon
ja: 月

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tue
ja: 火

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Wed
ja: 水

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Thu
ja: 木

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fri
ja: 金

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sat
ja: 土

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Su
ja: 日

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Mo
ja: 月

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Tu
ja: 火

[ctx: Abbreviated weekday]
en: We
ja: 水

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Th
ja: 木

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Fr
ja: 金

[ctx: Abbreviated weekday]
en: Sa
ja: 土

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Sunday]
en: S
ja: 日

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Monday]
en: M
ja: 月

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Tuesday]
en: T
ja: 火

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Wednesday]
en: W
ja: 水

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Thursday]
en: T
ja: 木

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Friday]
en: F
ja: 金

[ctx: Abbreviated 1 letter weekday Saturday]
en: S
ja: 土

en: Datetime Timestamp
ja: 日時タイムスタンプ

en: Date part order: @order
ja: 日付部分の並び順: @order

en: Time type: @time_type
ja: 時間のタイプ: @time_type

en: Time increments: @increment
ja: 時間の間隔: @increment

en: Selected combination of day and month is not valid.
ja: 選択された月日の組み合わせは正しくありません。
