Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.5) - en to kn translation catalogue (15 entries)

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Day
kn: ದಿನ

en: Hour
kn: ಗಂಟೆ

en: Minute
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Second
kn: ಸೆಕೆಂಡು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Date and time
kn: ಸಮಯ ಮತ್ತು ದಿನಾಂಕ
