Persian Date for Drupal 8 (8.x-3.9) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Year
oc: Annada

en: Month
oc: Mes

en: Day
oc: Jorn

en: Hour
oc: Ora

en: Minute
oc: Minuta

en: Second
oc: Segonda

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: 1 minute
oc: 1 minuta

en: About
oc: A prepaus

en: Date and time
oc: Data e ora

en: 5 minute
oc: 5 minutas

en: 15 minute
oc: 15 minutas

en: Time increments
oc: Incréments de temps

en: 10 minute
oc: 10 minutas

en: 30 minute
oc: 30 minutas
